Wolny komputer – jak przyspieszyć?

Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne, jednak do najważniejszych zaliczamy:

wirusy/trojany/robaki aktywnie korzystające z zasobów komputera (procesor, karta graficzna, łącze internetowe)

„ciężkie” programy działające w tle, zwłaszcza obciążające programy antywirusowe, trzeba odinstalować

usługi uruchomione przez różne programy. Wczytywanie wszystkich usług podczas uruchamiania systemu nie jest konieczne (np. usługa Faks, jeśli nie korzystamy z takiego)

niepotrzebne programy uruchamiane przy starcie systemu. Należy przyjrzeć się programom w autostarcie, zamknąć zbędne procesy, które zużywają procesor oraz RAM

zbyt mała ilość pamięci RAM. Sensowna wydaje się analiza potrzeb względem zainstalowanego systemu i ewentualne rozszerzenie ilości pamięci poprzez jej dokupienie. Dla XP minimalna sensowna ilość to 1GB zaś zalecana 2GB, dla Windows 7 minimalna 2GB zaś zalecana 3GB.

zapełniający się lub pofragmentowany dysk twardy. Przeanalizowanie i usunięcie plików tymczasowych, sprawdzenie zbędnych programów zainstalowanych w systemie. Defragmentacja dysku twardego, zwłaszcza partycji systemowej.

awaria dysku twardego lub pamięci RAM. Niezbędna jest analiza specjalistycznymi programami, które skupiają się jedynie na wybranym elemencie sprzętowym i potrafią postawić diagnozę co do funkcjonalności.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

100% bezpieczeństwa
ponad 2000 wykonanych usług
gwarancja 7 dni
czas wykonania poniżej 1 godziny