Problemy z filmikami w YouTube

Śmieszne filmiki z kotami kojarzą nam się już jednoznacznie z jedną stroną – YouTube. To tam w głównej mierze spędzamy czas na rozrywce online. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez odwiedzenia tej strony. Wizja niemożności odtworzenia filmów na YT zamienia się w horror, a czasami się to zdarza z tej bądź innej przyczyny. Do najczęstszych powodów należą:

Połączenie z internetem. To pierwsza rzecz, której powinniśmy się bliżej przyjrzeć. W związku z tym, że odtwarzanie filmów video potrzebuje znacznych ilości danych do przesłania, nieraz nawet do odtworzenia filmików niskiej jakości potrzebujemy odpowiedniej przepustowości łącza.

Pamięć podręczna przeglądarki internetowej.
Wiele zależy od przeglądarki jakiej używamy. Czasami może zdarzyć się, że folder z tymczasowymi plikami internetowymi zapełni się, co uniemożliwi nam poprawne odtwarzanie filmów z YouTube.

Adobe Flash Player. Większość odtwarzaczy na stronach internetowych z filmami korzysta z technologii Flash firmy Adobe. Jest to zewnętrzna wtyczka/rozszerzenie instalowane w systemie, która integruje się z przeglądarką. Niektóre przeglądarki (Google Chrome) mają tę wtyczkę zintegrowaną w sobie, przez co analiza problemu może się nieco różnić. Podstawową sprawą jest sprawdzenie czy Flash jest w ogóle zainstalowany, a jeśli jest to w jakiej wersji. Aktualizacja Adobe Flash Playera może pomóc w rozwiązaniu dużej części problemów.

Wyłączony JavaScript. W dzisiejszych czasach JavaScript wykorzystywany jest niemal na każdej stronie internetowej, w większości przypadków jako technologia tworząca interaktywne animacje, oraz pozwalająca na dynamizację treści strony. Czasami jednak może zajść potrzeba wyłączenia JavaScriptu w celu zabezpieczenia systemu oraz przeglądarki przed niepowołanymi skryptami. Niestety ma to również wpływ na odtwarzanie filmików na stronach, gdyż przeważnie odtwarzacze Flash ładowane są na stronie właśnie za pomocą JavaScriptu.

Sterowniki karty dźwiękowej/graficznej. Jako, że filmiki wykorzystują w znacznym stopniu kartę graficzną do wyświetlania obrazu, oraz kartę dźwiękową do odtwarzania dźwięków, pośrednio przyczyną problemów mogą okazać się ich sterowniki. Adobe Flash ma możliwość wykorzystania potencjału karty graficznej w postaci akceleracji sprzętowej, dzięki czemu odciążony jest główny procesor, a część obliczeń dekodowania obrazu przerzucona jest właśnie na kartę graficzną.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

100% bezpieczeństwa
ponad 2000 wykonanych usług
gwarancja 7 dni
czas wykonania poniżej 1 godziny