Otwieranie PDF

Format PDF służy najczęściej do przekazywania dokumentów różnego rodzaju, np. faktur, raportów, ale może także być użyty jako prezentacja oferty firmy w formie katalogu. Cieszy się taką popularnością z wielu powodów:

– jest uniwersalny, niezależnie od systemu operacyjnego i programu w którym zostanie otwarty, z założenia powinien wyglądać w identyczny sposób. Czego nie można powiedzieć np. o dokumentach utworzonych w programie Word. PDFy można również otwierać na urządzeniach przenośnych, takich jak telefon bądź tablet i tam także będzie wyglądać tak samo.

– jest bezpieczny, plik PDF można zabezpieczyć w taki sposób, aby jakakolwiek jego edycja pozostawiła po sobie ślad, co pozwala na ustalenie czy był on zmieniany czy nie. Zabezpieczyć można go na wielu poziomach: dodanie znaku wodnego, szyfrowanie danych, ustawienie hasła. Każdy znajdzie coś dla siebie i na odpowiednim poziomie bezpieczeństwa.

– jest kompaktowy, może zawierać w sobie wiele formatów plików graficznych oraz tekstu. Potrafi bardzo dobrze kompresować duże pliki w jeden kompaktowy.

– jest darmowy w odczycie, do otwierania plików PDF istnieje wiele programów (Adobe Reader, Foxit Reader), a większość z nich jest darmowa. W związku z czym wysyłając komuś taki plik, nie narażamy go na koszty i mamy pewność, że będzie w łatwy sposób miał możliwość otworzenia go.

Tak jak każdy inny format, PDF posiada również swoje wady, nie ma ich za dużo, ale najpoważniejsza to problematyczna edycja. Z tego względu, gdyż jest to format dokumentu tylko do odczytu. Można ten problem ominąć poprzez konwersję pliku PDF do innego formatu, lecz z pewnością nie będzie to konwersja idealna.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

100% bezpieczeństwa
ponad 2000 wykonanych usług
gwarancja 7 dni
czas wykonania poniżej 1 godziny